Από τις σημειώσεις του Ιπποκράτη σε μια Ηλεκτρονική Εφαρμογή του σήμερα. Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα και συμμετοχή στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.

Εφαρμογή σε περιβάλλον Windows με τη γλώσσα Προγραμματισμού Visual Basic, στα Πλαίσια των Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, και των μαθημάτων Επιλογής του Λυκείου, Εφαρμογές Πληροφορικής και Εφαρμογές Υπολογιστών, με ταυτόχρονη συμμετοχή στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.

Μαθητές που υλοποίησαν την Εφαρμογή:

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ: Βαρβαρέζου Άννα, Βουκελάτος Παναγιώτης, Κολυβάς Νικόλαος, Μασαούτας Παύλος, Πολίτη Μαρία, Ρομποτής Ελευθέριος, Σκληρός Παναγιώτης, Σολδάτος Δημήτριος Διονύσιος

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ: Δρακονταειδής Μάριος, Καββαδίας Επαμεινώντας, Παπαδοπούλου Καλλιόπη, Προκόπης Αναστάσιος, Σκλαβενίτης Κων/νος, Σκληρός Χρήστος, Σκληρού Δήμητρα, Χαρίτου Μαρίνα

Σκίτσα Εξωφύλλου Εντύπου και CD-ROM: Αντύπα Μυρτώ (Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ)

Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή στον υπολογιστή σας, αλλά φροντίστε η αποσυμπίεση όλων των αρχείων να γίνει στον ίδιο φάκελο.

Για περισσότερη βοήθεια δείτε το συνοδευτικό αρχείο βοήθειας.

Δείτε το βίντεο συμμετοχής μας στο Φεστιβάλ:

Συντονιστές Εκπαιδευτικοί: Παπαγεωργίου Νικόλαος (ΠΕ 19), Ματσκαλίδης Περικλής (ΠΕ 11)