hoc

Με την υποστήριξη του Καθηγητή Πληροφορικής, Παπαγεωργίου Νίκου, ΠΕ19, πραγματοποιήσαμε μαθήματα προγραμματισμού μέσα από διασκεδαστικές εφαρμογές, δημιουργία ψηφιακής τάξης και συμβολή των μαθητών μας στην επίτευξη κατά το δυνατόν μεγαλύτερης βαθμολογίας για τη χώρα μας στον Παγκόσμιο χάρτη.

1. Δείτε περισσότερα για την “Ώρα του Κώδικα”

2. Ξεκινήστε σεμινάρια και μαθήματα μόνοι σας.

3. Δοκιμάστε το Flappy Bird, τα Angry Birds, γράψτε κώδικα με την Άννα και την Έλσα

4. Ειδικά για τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου που διδάσκονται τη Γλώσσα Logo μέσω του Microworlds Pro, προτείνουμε το Artist.

code-logo

Τα παραπάνω αφορούν όλους τους μαθητές, αλλά και τους εκπαιδευτικούς.

Να επισημάνουμε ότι κάνοντας μια απλή εγγραφή στο site θα μπορείτε να αποθηκεύετε την πρόοδό σας και τη βαθμολογία σας και να τα μοιράζεστε μέσω των social media.

Επιπλέον όταν ολοκληρώνετε κάποιο μάθημα θα μπορείτε να εκτυπώσετε και μια πιστοποίηση ότι τα καταφέρατε.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία επικοινωνήστε με τον καθηγητή Πληροφορικής του Σχολείου σας.