Tο σχολείο μας, ειδικά τα τελευταία χρόνια, έχει δρομολογήσει δράσεις για την ασφάλεια στο διαδίκτυο. Μαθητές και εκπαιδευτικοί συμμετέχουν σε τηλεδιασκέψεις, ημερίδες, και δράσεις ενημέρωσης.

Αφού αξιολογήσαμε την υποδομή, την πολιτική και την πρακτική μας, η κοινότητα μας πιστοποίησε με χάλκινη διάκριση και πλέον έχουμε τη χαρά, αλλά και την υποχρέωση να γίνουμε καλύτεροι, βελτιώνοντας όλους τους τομείς (υποδομές, πολιτικές χρήσης Διαδικτύου και εξοπλισμού, πρακτικές) και να αξιοποιήσουμε το εξατομικευμένο σχέδιο δράσης που δημιούργησε το eSafety μετά την αξιολόγηση.

Θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί να γίνουμε καλύτεροι, και θα σας κρατάμε ενήμερους σχετικά με τις ενέργειες που θα πραγματοποιούμε.

Διαβάστε περισσότερα για την κοινότητα esafety.