Ενημέρωση: Η ημερομηνία οριστικής υποβολής πέρασε. Πλέον μπορείτε να απαντάτε στα quiz, ελεύθερα για εξάσκηση.

Για την Α΄ Γυμνασίου, κάντε κλικ, εδώ

Για την Β΄ Γυμνασίου, κάντε κλικ, εδώ

Με αφορμή τις διακοπές των Χριστουγέννων, σας ετοίμασα quiz επανάληψης για τα Μαθηματικά της Α΄ και Β΄ Γυμνασίου.

Πρίν ξεκινήσετε πρέπει να προσέξετε τα παρακάτω:

Θα φροντίσετε να έχετε χρόνο μπροστά σας (περίπου μισή ώρα) διότι αν το διακόψετε στη μέση, δε θα μπορέσετε να το συνεχίσετε.

Δε χρειάζεται να βιάζεστε στις απαντήσεις. Ο χρόνος που θα σας δοθεί για κάθε ερώτηση, θα είναι υπέρ αρκετός, οπότε θα σκέφτεστε πρώτα και έπειτα θα δίνετε την απάντησή σας.

Θα έχετε δίπλα σας, χαρτί και μολύβι, αφού στα περισσότερα θα πρέπει να κάνετε μερικές πράξεις για να απαντήσετε.

Τα τεστ θα είναι διαθέσιμα προς απάντηση, μέχρι την Παραμονή Πρωτοχρονιάς 31/12/2016 στις 23:45 (ένα τέταρτο πριν την αλλαγή του χρόνου). Φυσικά δεν περιμένω από κανέναν να το αφήσει για τότε.

Αν διαβάσατε καλά τα παραπάνω είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε.

ΤΕΣΤ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Αν είστε μαθητής της Α΄ Γυμνασίου, θα πατήσετε την εικόνα με τον Olav (χιονάνθρωπο) και στον κωδικό που θα σας ζητηθεί, θα δώσετε: 521308

Στη συνέχεια δίνετε το όνοματεπώνυμό σας και πατάτε Συνέχεια (Proceed)

ΤΕΣΤ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Αν είστε μαθητής της Β΄ Γυμνασίου, θα πατήσετε την εικόνα με τον Άγιο Βασίλη και στον κωδικό που θα σας ζητηθεί, θα δώσετε: 352483

Στη συνέχεια δίνετε το όνοματεπώνυμό σας και πατάτε Συνέχεια (Proceed)

Καλή επιτυχία …και μην ξεχνάτε!

Αξιοποιήστε τις μέρες σας για να ξεκουραστείτε, να χαρείτε, αλλά και για να κάνετε λίγες επαναλήψεις στα μαθήματά σας!