Μετά την επιτυχία των προηγούμενων quiz, έφτασε η ώρα για το καινούργιο. Αφορά τους Ρητούς Αριθμούς, τις ενότητες μέχρι και τη διαίρεση ρητών. (δεν περιλαμβάνονται οι δυνάμεις). Μπορούν να συμμετέχουν οι μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, αλλά και οι μαθητές της Β’, οι οποίοι τα έχουν διδαχθεί στην αρχή της Σχολικής Χρονιάς. Φυσικά και οποιοσδήποτε επιθυμεί να “ξεσκονίσει” τις γνώσεις του και να κάνει μια επανάληψη σε αυτές τις πολύ σημαντικές έννοιες.

Σας υπενθυμίζω ότι για να συμμετέχετε θα πρέπει να προετοιμαστείτε κατάλληλα. Πριν ξεκινήσετε λοιπόν διαβάστε καλά τα παρακάτω:

• Πριν ξεκινήσετε πρέπει να είστε σίγουροι πως έχετε στη διάθεσή σας 20 λεπτά. Το quiz δε μπορεί να διακοπεί στη μέση.
  • Θα πρέπει να έχετε δίπλα σας τετράδιο και στυλό για να κάνετε πράξεις.
  • Μην μπείτε στον πειρασμό να πάρετε βιβλίο και σημειώσεις γιατί απλά δε θα προλάβετε.
  • Οι ερωτήσεις έχουν χρονικό περιορισμό από 30 δευτερόλεπτα (για τις πολύ εύκολες), μέχρι και 5 λεπτά (για όσες χρειάζονται λίγη δουλίτσα).

Για να πάρετε μέρος θα πατήσετε εδώ και θα δώσετε τον κωδικό: 667508

Θα γράψετε το πραγματικό σας ονοματεπώνυμο (θα είναι ορατό μόνο σε εσάς). Όποιος χρησιμοποιήσει ψευδώνυμο ή οτιδήποτε άλλο, θα διαγράφεται από τον κύριο διαχειριστή (δηλαδή από εμένα) 🙂

Το quiz θα είναι διαθέσιμο μέχρι την επόμενη Παρασκευή 31/3/2017 και ώρα 18:00 το απόγευμα. Καλή επιτυχία!