Σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018, θα πραγματοποιηθεί ο τοπικός διαγωνισμός για την επιλογή της ομάδας των μαθητών που θα συμμετάσχει στον πανελλήνιο διαγωνισμό που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 26 Ιανουαρίου 2017 στις Σέρρες. Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές που γεννήθηκαν μετά την 01-01-2002.

Για το σκοπό αυτό παρακαλούνται οι Υπεύθυνοι των Σχολικών Εργαστηρίων Φυσικών Επιστημών (ΥΣΕΦΕ) σε συνεργασία με τους συναδέλφους του κλάδου ΠΕ04 να ενημερώσουν τους μαθητές και να επιλέξουν την τριμελή ομάδα που θα εκπροσωπήσει το σχολείο τους στον τοπικό διαγωνισμό. Παρακαλούνται οι συνάδελφοι υπεύθυνοι των σχολικών εργαστηρίων να δηλώσουν τη συμμετοχή του σχολείου τους, το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 19-11-2018 στο ΕΚΦΕ Λευκάδας. Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις οι συνάδελφοι μπορούν να απευθυνθούν στον υπεύθυνο του ΕΚΦΕ Λευκάδας.

Αναλυτικές πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Ο Υπεύθυνος του ΕΚΦΕ Λευκάδας

Χόρτης Σπύρος