Αγαπητοί/τές μαθητές/τριες, αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 20/3/2019, ξεκινά η διαδικασία για την υποβολή των αιτήσεων-δηλώσεων για τη συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019.

Καταληκτική ημερομηνία η Παρασκευή 29 Μαρτίου 2019 για όλους τους υποψηφίους (τελειόφοιτους ή απόφοιτους).

Είναι πολύ σημαντικό να διαβάσετε με τους γονείς σας, τη σχετική εγκύκλιο με όλα όσα πρέπει να προσέξετε, για την ορθή συμπλήρωση της αίτησης-δήλωσης η οποία είναι καθοριστική τόσο για τη συμμετοχή σας στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, όσο και για τη συνέχεια στις δυνατότητες επιλογής σχολών και τμημάτων στο Μηχανογραφικό Δελτίο, το καλοκαίρι.

Διαβάστε λοιπόν προσεκτικά το σχετικό άρθρο για τη συμπλήρωση της Αίτησης, αλλά και τα σχετικά με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις άρθρα στη σχετική σελίδα του Ιστοτόπου μας για τις Εξετάσεις.

Για οποιαδήποτε βοήθεια ή διευκρίνηση θα είμαστε στη διάθεσή σας.

Δείτε ακόμη...