Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των αποσπάσεων για το διδακτικό έτος 2019-2020 καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν, να υποβάλουν αίτηση απόσπασης για το διδακτικό έτος 2019-2020, για τις ακόλουθες περιπτώσεις:

• από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ
  • σε ΚΕΣΥ
  • σε ΣΜΕΑΕ και ΕΕΕΕΚ
  • σε Μουσικά Σχολεία
  • σε Καλλιτεχνικά Σχολεία και
  • σε Εκκλησιαστικά Σχολεία.

Να υποβάλλουν αίτηση μέχρι τη Δευτέρα 15/4/2019 και ώρα 15:00, σύμφωνα με τις οδηγίες της σχετικής εγκυκλίου.

Επίσης καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να αποσπασθούν:

• στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Γενική Γραμματεία ΥΠ.Π.Ε.Θ., Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων, Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας και Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης),
  • στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης,
  • στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης,
  • στις ανεξάρτητες ή αποκεντρωμένες υπηρεσίες και σε εποπτευόμενα νομικά πρόσωπα δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου

και να προσφέρουν υπηρεσία κατά το σχολικό έτος 2019-2020, να υποβάλουν αίτηση μέχρι 15-04-2019 και ώρα 15:00, σύμφωνα με τις οδηγίες της σχετικής εγκυκλίου.