Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας με το 4/2020 πρακτικό του καθόρισε τα κενά και πλεονάσματα, μετά τις μεταθέσεις, του διδακτικού προσωπικού για την περιοχή μετάθεσης Λευκάδας κατά σχολική μονάδα και ειδικότητα.

Καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στους κλάδους στους οποίους διαπιστώθηκε υπεραριθμία, να δηλώσουν στο ΠΥΣΔΕ Λευκάδας αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν ως υπεράριθμοι, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 14 του Π.Δ. 50/96, έως και την Τετάρτη 20-5-2020 και ώρα 12η μεσημβρινή.

Παρακαλούνται οι κ.κ. Δ/ντριες-Δ/ντες να ενημερώσουν όλους τους εκπαιδευτικούς, που ανήκουν οργανικά στο σχολείο τους και σχετίζονται με τους κλάδους που αναφέρονται στον πίνακα υπεραριθμιών.

Επισημαίνεται ότι η δήλωση υπεραριθμίας, θετική ή αρνητική, είναι υποχρεωτική για τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς και απαραίτητη για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας των τοποθετήσεων. Η υποβολή της μπορεί να γίνει με κάθε πρόσφορο μέσο (σε περίπτωση αποστολής email θα πρέπει να υπάρχει υπογραφή του ενδιαφερομένου).

Περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα της ΔΔΕ Λευκάδας