Με σύμμαχο τον καιρό και πολύ διάθεση, μαθητές και εκπαιδευτικοί συμμετείχαμε στην εξ’ αναβολής λόγω καιρικών φαινομένων, 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Πιστοί στο φετινό σύνθημα “Ας κινηθούμε“, αποφασίσαμε να συμμετέχουμε σε ομαδική πεζοπορία στη φύση και συγκεκριμένα πέριξ του χωριού Σύβρος, στις πηγές Κερασιά και Δάφνη, μέσα σε ένα καταπράσινο, μαγευτικό τοπίο!

Μαζί μας η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κ. Ευαγγελία Ζόγγου και ο Πρόεδρος του Τοπικού Πολιτιστικού Συλλόγου, κ.Βασίλης Δευτεραίος, που ήταν οι οδηγοί μας, και τους ευχαριστούμε θερμά για αυτό! Για να ξεκουραστούμε πραγματοποιήσαμε 2 ενδιάμεσες στάσεις στο ιδιωτικό Μουσείο Ελιάς της οικογένειας Τσαρλαμπά, “Fabbrica”, και το σχετικά νέο Λαογραφικό Μουσείο. Ευχαριστούμε θερμά τον ιδιοκτήτη του Μουσείου ελιάς, και τον πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου αντίστοιχα, για την ξενάγηση και τη θερμή τους φιλοξενία.

Δείτε φωτογραφίες από την υπέροχη ημέρα μας:

Προσοχή! Για τους μαθητές που εμφανίζονται στις φωτογραφίες, υπάρχει γονική συγκατάθεση.
Απαγορεύεται αυστηρά η αναδημοσίευση φωτογραφιών σε οποιοδήποτε άλλο έντυπο ή  ηλεκτρονικό μέσο!