Αγαπητοί μαθητές/τριες, γονείς, κηδεμόνες,

σε συνέχεια της πρόσκλησης για δημιουργία λογαριασμών των μαθητών/τριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ), σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω:

Η εγγραφή, και απόκτηση λογαριασμών στο ΠΣΔ ήταν το πρώτο βήμα. (Σας υπενθυμίζουμε ότι οι κωδικοί είναι προσωπικοί και οφείλετε να τους έχετε κάπου αποθηκευμένους για αυστηρά προσωπική χρήση). Στην περίπτωση που δεν μπορείτε να συνδεθείτε, ελέγξτε πρώτα το πληκτρολόγιό σας να εισάγετε σωστά τους χαρακτήρες (πεζά , κεφαλαία, και Ελληνικά,Αγγλικά στη γλώσσα). Αν δε μπορείτε να συνδεθείτε, θα πρέπει να κάνετε ανάκτηση κωδικών.

Επιπλέον, θα πρέπει όσοι δημιουργήσατε λογαριασμό, να συνδεθείτε στην πλατφόρμα eClass και να συνδεθείτε δίνοντας το όνομα χρήστη που δημιουργήθηκε αυτόματα (έχει τη μορφή: a123456) κατά την εγγραφή σας, και τον κωδικό χρήστη που εσείς επιλέξατε.

Κάντε κλικ εδώ, για να μεταβείτε στην εφαρμογή, και στη συνέχεια εισάγετε τους κωδικούς σας πατώντας την εικόνα:

Επιπλέον, επειδή έχει διαπιστωθεί ότι δεν διαθέτουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, λογαριασμούς, μπορείτε να το κάνετε, εδώ!