Στο άρθρο ακολουθεί συνοπτική περιγραφή  των διαδικασιών-συνελεύσεων για   την επιλογή Τουριστικών γραφείων για τις Εκπαιδευτικές εκδρομές  της Γ΄ Γυμνασίου στην Πάτρα  και της  Ά Λυκείου στην Κέρκυρα. Οι πράξεις που υπογράφηκαν είναι οι : “ΠΡΑΞΗ 9η/05-03-2024” και “ΠΡΑΞΗ 8η/ 05-03-2024 ” αντίστοιχα.

Κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να βρει  τα έγγραφα  με τις λεπτομέρειες των προσφορών και της συνεδρίασης, πατώντας  στους παρακάτω συνδέσμους :

Ακολουθεί συνοπτική περιγραφή για τις 2 πράξεις:

–ΠΡΑΞΗ 8η/ 05-03-2024–

ΘΕΜΑ: Επιλογή Τουριστικού γραφείου για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Α΄ Λυκείου του σχολείου μας στην Κέρκυρα, 04-06 Απριλίου 2024 Στη Βασιλική σήμερα Τρίτη, 5 Μαρτίου 2024 και ώρα 10.00 π.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου κ. Γεώργιου Μαργέλη, συγκεντρώθηκε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για να ασχοληθεί με το παραπάνω θέμα. Παραβρέθηκαν οι παρακάτω :

1. Μαργέλης Γεώργιος, Δ/ντής του σχολείου ως πρόεδρος
2. Νιτσιοπούλου Πολυξένη, αρχηγός της εκδρομής, ως μέλος
3. Μολοχίδου Μαρία, συνοδός εκπαιδευτικός της εκπ. εκδρομής
4. Χαρίτος Διονύσιος, Πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, ως μέλος
5. Μαυροκέφαλος Γεώργιο, εκπρόσωπος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων
6. Πολίτης Κωνσταντίνος, ως πρόεδρος του πενταμελούς της Α΄ Λυκείου
7. Μαυροκεφάλου Δήμητρα, ως μέλος του πενταμελούς της Α΄ Λυκείου

Αφού διαπιστώθηκε απαρτία από το Δ/ντή, η επιτροπή συνέχισε με το άνοιγμα των φακέλων. Υποβλήθηκαν 5 προσφορές από τα τουριστικά γραφεία: REFLECTIONS TRAVEL, IONIAN TRASFER, VLACHOS TOURS, KINISSIS S.A. και HERODOTUS TRAVEL.Μετά από διαλογική συζήτηση η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη της τις παραπάνω τιμές, το είδος του μεταφορικού μέσου, την τοποθεσία και την ποιότητα των ξενοδοχείων, ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ομόφωνα τα παρακάτω:
     1. Να αναθέσει στο Τουριστικό γραφείο VLACHOS TOURS την οργάνωση της
τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών Α΄ Λυκείου στην
Κέρκυρα, με διαμονή στο ξενοδοχείο SUNSET HOTEL, τριών με συνολικό
κόστος το ποσό των 2320,00 € και ανά μαθητή στα 129,00 €.
     2. Να δημοσιοποιήσει το πρακτικό στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.
     3. Να διαθέσει 3 ημέρες για την υποβολή των ενστάσεων , μέχρι την Παρασκευή 08-04-2024 και ώρα 10.00 π.μ
     4.Να καλέσει το τουριστικό γραφείο VLACHOS TOURS, μετά την διαδικασία των
ενστάσεων, την Παρασκευή 08-04-2024 και ώρα 11.00 μ.μ , να υπογράψει το
ιδιωτικό συμφωνητικό .

Μετά από αυτά η επιτροπή έληξε την συνεδρίασή της. Για την επιβεβαίωση όλων
των παραπάνω , συντάχθηκε και υπογράφεται η πράξη .
                                                           Βασιλική, 5 Μαρτίου 2024

Η πράξη που υπογράφηκε είναι η “ΠΡΑΞΗ 8η/ 05-03-2024 ” και κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να βρει ολόκληρο το έγγραφο  με τις λεπτομέρειες των προσφορών και της συνεδρίασης, πατώντας  στον παρακάτω σύνδεσμο: ΠΡΑΞΗ 8η (05.03.24) Επιλογή τουριστικού γραφείου Κέρκυρα

–ΠΡΑΞΗ 9η/ 05-03-2024–

ΘΕΜΑΕπιλογή Τουριστικού γραφείου για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ΄ Γυμνάσιου του σχολείου μας στην Πάτρα, 27-29 Απριλίου 2024 Στη Βασιλική σήμερα Τρίτη, 5 Μαρτίου 2024 και ώρα 11.00 π.μ. στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου κ. Γεώργιου Μαργέλη, συγκεντρώθηκε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για να ασχοληθεί με το παραπάνω θέμα. Παραβρέθηκαν οι παρακάτω :

1. Μαργέλης Γεώργιος, Δ/ντής του σχολείου ως πρόεδρος
2. Βρεττός Ρήγας, αρχηγός της εκδρομής, ως μέλος
3. Γείτονας Δημήτριος, συνοδός εκπαιδευτικός της εκπ. εκδρομής
4. Χαρίτος Διονύσιος, Πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, ως μέλος
5. Μαυροκέφαλος Γεώργιος, εκπρόσωπος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.
6. Κατηφόρη Σοφία, ως πρόεδρος του πενταμελούς της Γ΄ Γυμνασίου
7. Αχείμαστου Μαρία, ως μέλος του πενταμελούς της Γ΄ Γυμνασίου

Αφού διαπιστώθηκε απαρτία από το Δ/ντή, η επιτροπή συνέχισε με το άνοιγμα των φακέλων. Υποβλήθηκαν 4 προσφορές από τα τουριστικά γραφεία: REFLECTIONS TRAVEL, IONIAN TRASFER, VLACHOS TOURS και KINISSIS S.A.Μετά από διαλογική συζήτηση η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη της τις παραπάνω τιμές, το είδος του μεταφορικού μέσου, την τοποθεσία και την ποιότητα των ξενοδοχείων,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ομόφωνα τα παρακάτω:
     1. Να αναθέσει στο Τουριστικό γραφείο IONIAN TRANSFER την οργάνωση της
τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών Γ΄ Γυμνασίου στην Πάτρα,
με διαμονή στο ξενοδοχείο MEDITERRANEE HOTEL, τριών αστέρων με
συνολικό κόστος το ποσό των 2650,00 € και κόστος ανά μαθητή στα 147,00 €.
    2. Να δημοσιοποιήσει το πρακτικό στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.
    3. Να διαθέσει 3 ημέρες για την υποβολή των ενστάσεων , μέχρι την Παρασκευή 08-04-2024 και ώρα 11.00 π.μ
    4.Να καλέσει το τουριστικό γραφείο IONIAN TRANSFER, μετά την διαδικασία των
      ενστάσεων, την Παρασκευή 08-04-2024 και ώρα 12.00 μ.μ , να υπογράψει το
      ιδιωτικό συμφωνητικό .

Μετά από αυτά η επιτροπή έληξε την συνεδρίασή της. Για την επιβεβαίωση όλων
των παραπάνω , συντάχθηκε και υπογράφεται η πράξη .
                                   Βασιλική, 5 Μαρτίου 2024

Η πράξη που υπογράφηκε είναι η “ΠΡΑΞΗ 9η/ 05-03-2024 ” και κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να βρει ολόκληρο το έγγραφο  με τις λεπτομέρειες των προσφορών και της συνεδρίασης, πατώντας  στον παρακάτω σύνδεσμο: ΠΡΑΞΗ-9η-05.03.24-Επιλογή-τουριστικού-γραφείου-Πάτρα.pdf.